Byť se může vedení fakulty tvářit, že každý je nahraditelný a studentů se odchody pedagogů nedotknou, neboť budou nahrazeny zvýšeným úsilím těch, kteří zůstávájí, přeci jen dochází k omezení nabídky povinně volitelných předmětů.
neděle 31. července 2011
pátek 15. července 2011
Jak rozumět Akademickému senátu FPR?
Nový Akademický senát Fakulty právnické ZČU zahájil svoji činnost od 1. května 2011 a již stihl tři jednání pléna. Minimálně z formálního pohledu tak naplňuje potřebu zvýšeného zájmu o fungování fakulty. Senát by měl být orgánem, před kterým bude vedení fakulty obhajovat všechny své kroky a který bude vedení upozorňovat na vše, co se mu nelíbí při zachování konstruktivního přístupu.
čtvrtek 14. července 2011
Do plzeňské právnické fakulty si dnes každý rád kopne…
… a leckdo tvrdí, že ji měli již dávno zrušit. Jiní jí naopak dělají medvědí službu, když prohlašují, že situace je (slovy slavného pražského primátora) nadmíru výtečná. Proč vlastně nebyla fakulta zrušena již v roce 2009, kdy se provalily největší skandály? Myslím, že tenkrát to byla akademická obec, která se nakonec pár minut po dvanácté vzchopila a dokázala se za fakultu postavit. Byl by to asi špatný signál vysokému školství, kdyby byl obrodný proces utnut v samém zárodku. Nevím, kolik studentů tenkrát vlastně chápalo, co se děje. Myslím, že velmi málo. A to samé platí o pedagozích. Většina z nich se o fakultní dění příliš nezajímala a nebylo výjimkou, že ještě na začátku roku 2010 se na mne hodně kolegů obracelo s žádostí o uvedení do obrazu.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)